Český Yacht Klub
zal. 1893

         

50°04´N, 014°25´E
Změněno: 14.4.2019

Domů
Aktuality
Kontakt
Kalendář
Klubové akce
Okruhový jachting
Námořní jachting
Naše služby
Zprávy výboru
Fotogalerie
Historie klubu
Kruh přátel KHL
Nabídka
Dokumenty ke stažení
Užitečné odkazy
Archiv klubu


s/y HÉBÉ III

Jardy Havelky přezimovala v Antverpách. Svoje svoje letošní závodní plavby na Severním moři zahájila účastí na tradičním závodu NORDSEEWOCHE. Na startu se sešlo 75 lodí. Závodilo se v několika skupinách (ORC, IMS, Miniotranbsat, Family Cruiser). Startovalo se z Cuxhavenu, cílem první etapy byl Helgoland. V první etapě neuspěla, protože loď předčasně odstartovala a signální vlajka na startovní věži byla vyvěšena pozdě. Opožděný návrat na start znamenal ztrátu, která již nešla napravit. Ve druhé etapě, podobně jako v loňském roce, kdy špatné počasí vyvolalo na lodích řady závad (v loni vedlo až ke zničení tří lodí), posádku pronásledovala řada závad a zranění jednoho člena posádky. Přesto bylo umístnění slušné – byli třetí, po korekci čtvrtí.

Následoval start na Hanseboot Acht, opět kolem Helgolandu, ale v jiných kurzech, ve kterém se HEBE III umístila jako třetí. Čtvrtý závod s cílem v Cuxhaven vynesl HÉBÉ druhé místo, o pouhých deset metrů za vítězem. Hned po startu se HÉBÉ probojovala do čela a více jak pět hodin bojovala s lodí z Univerzity Kiel o prvenství. Sportovní zápolení probíhalo vnádherném prostředí přírodních rezervací, ale také zrádných mělčin a přílivových proudů. Kapitánem byl Jakub Havelka, posádku tvořili taktik René Sehnal, kormidelníkem byla Eva Marvalová, "ladičem" Jarda Havelka, trimování zabezpečoval Tomáš Bezuch a Štěpán Popelka, "mastmanem" byl Petr Moucha, "boomenem" Zdenál Sunderhant.

Spolu s přeplavbou do švédských vod byly závody na Severním moři dobrou přípravou na účast na THE TALL SHIP´S RACES. HEBE III je přihlášena a připravena na start v Arhus (Dánsko) 8.července. Další etapou je plavba do Finské zátoky s cílem Kotka (Finsko), pak Stockholm, a konečným cílem je Szczecin (Polsko).

Závod lze sledovat na internetu:   www.sailtraininginternational.org.

R.Holý