Český Yacht Klub
zal. 1893

         

50°04´N, 014°25´E
Změněno: 18.6.2019

Domů
Aktuality
Kontakt
Kalendář
Klubové akce
Okruhový jachting
Námořní jachting
Naše služby
Zprávy výboru
Fotogalerie
Historie klubu
Kruh přátel KHL
Nabídka
Dokumenty ke stažení
Užitečné odkazy
Archiv klubu
Pro členy


s/y HÉBÉ III

Jardy Havelky přezimovala v Antverpách. Svoje svoje letošní závodní plavby na Severním moři zahájila účastí na tradičním závodu NORDSEEWOCHE. Na startu se sešlo 75 lodí. Závodilo se v několika skupinách (ORC, IMS, Miniotranbsat, Family Cruiser). Startovalo se z Cuxhavenu, cílem první etapy byl Helgoland. V první etapě neuspěla, protože loď předčasně odstartovala a signální vlajka na startovní věži byla vyvěšena pozdě. Opožděný návrat na start znamenal ztrátu, která již nešla napravit. Ve druhé etapě, podobně jako v loňském roce, kdy špatné počasí vyvolalo na lodích řady závad (v loni vedlo až ke zničení tří lodí), posádku pronásledovala řada závad a zranění jednoho člena posádky. Přesto bylo umístnění slušné – byli třetí, po korekci čtvrtí.

Následoval start na Hanseboot Acht, opět kolem Helgolandu, ale v jiných kurzech, ve kterém se HEBE III umístila jako třetí. Čtvrtý závod s cílem v Cuxhaven vynesl HÉBÉ druhé místo, o pouhých deset metrů za vítězem. Hned po startu se HÉBÉ probojovala do čela a více jak pět hodin bojovala s lodí z Univerzity Kiel o prvenství. Sportovní zápolení probíhalo vnádherném prostředí přírodních rezervací, ale také zrádných mělčin a přílivových proudů. Kapitánem byl Jakub Havelka, posádku tvořili taktik René Sehnal, kormidelníkem byla Eva Marvalová, "ladičem" Jarda Havelka, trimování zabezpečoval Tomáš Bezuch a Štěpán Popelka, "mastmanem" byl Petr Moucha, "boomenem" Zdenál Sunderhant.

Spolu s přeplavbou do švédských vod byly závody na Severním moři dobrou přípravou na účast na THE TALL SHIP´S RACES. HEBE III je přihlášena a připravena na start v Arhus (Dánsko) 8.července. Další etapou je plavba do Finské zátoky s cílem Kotka (Finsko), pak Stockholm, a konečným cílem je Szczecin (Polsko).

Závod lze sledovat na internetu:   www.sailtraininginternational.org.

R.Holý