Český Yacht Klub
zal. 1893

         

50°04´N, 014°25´E
Změněno: 18.6.2019

Domů
Aktuality
Kontakt
Kalendář
Klubové akce
Okruhový jachting
Námořní jachting
Naše služby
Zprávy výboru
Fotogalerie
Historie klubu
Kruh přátel KHL
Nabídka
Dokumenty ke stažení
Užitečné odkazy
Archiv klubu
Pro členy

S-COMP Centre
dvorní dodavatel posádek pro s/y HÉBÉ III neodpočívá, aní na vavřínech. Zatím co loď čeká ve Skotsku na nový stěžeň od liknavého dodavatele, který se zlomil na nedoplutém závodu Tall Ships Race, posádka nelenila a vyrazila do chorvatských vod. Účastnila se závodu, který již třetím rokem uspořádal YFA (Yachting Fullservice Agency) a označila jako Mistrovství ČR v námořním jachtingu. Závod se konal ve dnech 16. až 20.září 2008 na lodích Bavaria 42 Match se startem v Biogradu na Moru. Přihlásilo se 14 posádek a S-COMP byla šestá. V posádce byli: Jakub Havelka (skiper), Z. Sünderhauf, R. Sünderhauf, R. Sehnal, R. Leontovyč, P. Mráz, Z. Čelikovský, P. Moucha. Když první místa trvale obsazují "matadoři" jako RODOP, S-COMP aspiroval alespoň na 3.místo. Jak už to bývá, moc nechybělo, ale ...
V sobotu 20.září, kdy na závěr měly být odstartovány poslední tři rozjížďky, bóra zesílila na 35 uzlů a rozhodčí závod ukončili. Posádka S-COMP neměla tak možnost využít svoji silnou stránku v silném větru a skončila na šestém místě. Posádku to neodradilo, potěšila se pěknými zážitky na ukončení letošní jachetní sezóny a zahájila přípravy na prestižní závod Tall Ships Race 2009.
Čekání na dodání nového stěžně pro s/y Hébé III dělá vrásky Jardovi Havelkovi, protože oddalování ohrožuje přesun jachty na zimoviště a do blízkosti startu příštího závodu. Podrobnosti o závodu v Biogradu naleznete na www.YFA.cz.


Rudolf Holý