Český Yacht Klub
zal. 1893

         

50°04´N, 014°25´E
Změněno: 14.4.2019

Domů
Aktuality
Kontakt
Kalendář
Klubové akce
Okruhový jachting
Námořní jachting
Naše služby
Zprávy výboru
Fotogalerie
Historie klubu
Kruh přátel KHL
Nabídka
Dokumenty ke stažení
Užitečné odkazy
Archiv klubu

S-COMP Centre
dvorní dodavatel posádek pro s/y HÉBÉ III neodpočívá, aní na vavřínech. Zatím co loď čeká ve Skotsku na nový stěžeň od liknavého dodavatele, který se zlomil na nedoplutém závodu Tall Ships Race, posádka nelenila a vyrazila do chorvatských vod. Účastnila se závodu, který již třetím rokem uspořádal YFA (Yachting Fullservice Agency) a označila jako Mistrovství ČR v námořním jachtingu. Závod se konal ve dnech 16. až 20.září 2008 na lodích Bavaria 42 Match se startem v Biogradu na Moru. Přihlásilo se 14 posádek a S-COMP byla šestá. V posádce byli: Jakub Havelka (skiper), Z. Sünderhauf, R. Sünderhauf, R. Sehnal, R. Leontovyč, P. Mráz, Z. Čelikovský, P. Moucha. Když první místa trvale obsazují "matadoři" jako RODOP, S-COMP aspiroval alespoň na 3.místo. Jak už to bývá, moc nechybělo, ale ...
V sobotu 20.září, kdy na závěr měly být odstartovány poslední tři rozjížďky, bóra zesílila na 35 uzlů a rozhodčí závod ukončili. Posádka S-COMP neměla tak možnost využít svoji silnou stránku v silném větru a skončila na šestém místě. Posádku to neodradilo, potěšila se pěknými zážitky na ukončení letošní jachetní sezóny a zahájila přípravy na prestižní závod Tall Ships Race 2009.
Čekání na dodání nového stěžně pro s/y Hébé III dělá vrásky Jardovi Havelkovi, protože oddalování ohrožuje přesun jachty na zimoviště a do blízkosti startu příštího závodu. Podrobnosti o závodu v Biogradu naleznete na www.YFA.cz.


Rudolf Holý