Český Yacht Klub
zal. 1893

         

50°04´N, 014°25´E
Změněno: 23.3.2020

Domů
Aktuality
Kontakt
Kalendář
Klubové akce
Okruhový jachting
Námořní jachting
Naše služby
Zprávy výboru
Fotogalerie
Historie klubu
Kruh přátel KHL
Nabídka
Dokumenty ke stažení
Užitečné odkazy
Archiv klubu
Pro členy
HEBE – Rolex Giraglia – San Remo


Čerstvá zpráva od skipra HEBE-sailingteamu:

První závod absovoval Hebe Sailing Team z Českého Yacht Klubu v off shore závodě na trati 60 Nm mezi Sanremem a St. Tropéz dne 8. 6. 2018. Startovalo se o půlnoci,  blízko mariny a na startu bylo celkem 86 lodí. Brzy po startu se nám povedlo vyjet na čistém větru na moře a díky pečlivé navigaci Libora Hoška se nám dařilo otáčet do změn větru a tak sbírat drahé sekundy. Celou dobu se jelo v středně silném protivětru o síle 18 až 22 uzlů, a ve vlnách se nám naše 11 metrová loď dosti zpomalovala. Proto jsme museli stále vyvažovat a neustále optimálně upravovat plachty. Cíl  jsme protkli přesně po 11 hodinách náročné plavby a k našemu obrovskému překvapení se nám povedlo tento závod vyhrát jak ve třídě, tak i celkově! 

Výsledky viz. 
https://www.rolexgiraglia.com/cst/results.asp?f=/easyUp/file/74_results_sanremo-st_tropez_orc.html&NewsID=74

Následně  jsme odjeli tři inshore závody v okolí St. Tropez, kde jsme bohužel byli z první etapy vyloučeni po dojezdu, neboť jsme údajně byli při odstartování přes čáru. Tímto jsme i ztratili naší motivaci, neboť jsme se rázem ocitli mimo naděje o pódiové umístění. Ani naše oficielní protesty nám u komise nepomohly. Druhý závod byl zrušen po odstartování z důvodu slábnoucího větru. Ve třetím závodě jsme obsadili 6. místo a to už na palubě byl i Milan Koláček.

Třetí offshore závod na 240 Nm na trati mezi  St. Tropez - Giraglií na severu od Korziky a Janova se startoval v poledne dne 13. 6. 2018. Po startu jsme postupně v naší třídě zvyšovali náskok, bok po boku s ruskou jachtou Mirabelle. U otočného bodu Giraglie jsme v naší třídě získali  na zbytek pole  náskok přes 22 námořních mil. V stále slábnoucím větru jsme vytáhli na stěžeň postupně snad všechny velké plachty, spinakry, genakr, a dařilo se nám před  ruským soupeřem během dne vždy  získat náskok. Nicméně ráno jsme opět byli vedle sebe. Pak ale tak 15 mil před cílem v Janově totálně lehl vítr a my jsme stáli v bezvětří od 10 hodin dopoledne  až do 16 hodin odpoledne, kdy nás zbytek závodního pole stačil dojet a zlikvidovat pracně vydobytý  náskok. Ačkoliv jsme projeli v naší třídě první a před Mirabelle jsme měli cca 26 minut náskok, propadli jsme se ve třídě v rámci handicapu ORC na 12. místo a celkově až na 26. místo. Tady jsme poznali jachting i z té odvrácené strany. Jinak jsme si ale užili krásný jachting ve skvěle zorganizovaném závodě. Další česká posádka Tři sestry v tomto závodě obsadila výborné třetí místo celkově. 

Ověřili jsme si při těchto závodech , že při dobrých věrnostních podmínkách, jsme schopni závoditi s těmi nejlepšími. Další akci máme v srpnu, kdy v téměř stejném složení absolvujeme závod Palermo - Monte Carlo v délce cca 600 Nm. Jako skipper je přizván zkušený reprezentant Martin Trčka.

Zapsal: Zdenál Sünderhauf, Hebe Sailing Team