Český Yacht Klub
zal. 1893

         

50°04´N, 014°25´E
Změněno: 31.12.2018

Domů
Aktuality
Kontakt
Kalendář
Klubové akce
Okruhový jachting
Námořní jachting
Naše služby
Zprávy výboru
Fotogalerie
Historie klubu
Kruh přátel KHL
Nabídka
Dokumenty ke stažení
Užitečné odkazy
Archiv klubu
HEBE – Rolex Giraglia – San Remo


Čerstvá zpráva od skipra HEBE-sailingteamu:

První závod absovoval Hebe Sailing Team z Českého Yacht Klubu v off shore závodě na trati 60 Nm mezi Sanremem a St. Tropéz dne 8. 6. 2018. Startovalo se o půlnoci,  blízko mariny a na startu bylo celkem 86 lodí. Brzy po startu se nám povedlo vyjet na čistém větru na moře a díky pečlivé navigaci Libora Hoška se nám dařilo otáčet do změn větru a tak sbírat drahé sekundy. Celou dobu se jelo v středně silném protivětru o síle 18 až 22 uzlů, a ve vlnách se nám naše 11 metrová loď dosti zpomalovala. Proto jsme museli stále vyvažovat a neustále optimálně upravovat plachty. Cíl  jsme protkli přesně po 11 hodinách náročné plavby a k našemu obrovskému překvapení se nám povedlo tento závod vyhrát jak ve třídě, tak i celkově! 

Výsledky viz. 
https://www.rolexgiraglia.com/cst/results.asp?f=/easyUp/file/74_results_sanremo-st_tropez_orc.html&NewsID=74

Následně  jsme odjeli tři inshore závody v okolí St. Tropez, kde jsme bohužel byli z první etapy vyloučeni po dojezdu, neboť jsme údajně byli při odstartování přes čáru. Tímto jsme i ztratili naší motivaci, neboť jsme se rázem ocitli mimo naděje o pódiové umístění. Ani naše oficielní protesty nám u komise nepomohly. Druhý závod byl zrušen po odstartování z důvodu slábnoucího větru. Ve třetím závodě jsme obsadili 6. místo a to už na palubě byl i Milan Koláček.

Třetí offshore závod na 240 Nm na trati mezi  St. Tropez - Giraglií na severu od Korziky a Janova se startoval v poledne dne 13. 6. 2018. Po startu jsme postupně v naší třídě zvyšovali náskok, bok po boku s ruskou jachtou Mirabelle. U otočného bodu Giraglie jsme v naší třídě získali  na zbytek pole  náskok přes 22 námořních mil. V stále slábnoucím větru jsme vytáhli na stěžeň postupně snad všechny velké plachty, spinakry, genakr, a dařilo se nám před  ruským soupeřem během dne vždy  získat náskok. Nicméně ráno jsme opět byli vedle sebe. Pak ale tak 15 mil před cílem v Janově totálně lehl vítr a my jsme stáli v bezvětří od 10 hodin dopoledne  až do 16 hodin odpoledne, kdy nás zbytek závodního pole stačil dojet a zlikvidovat pracně vydobytý  náskok. Ačkoliv jsme projeli v naší třídě první a před Mirabelle jsme měli cca 26 minut náskok, propadli jsme se ve třídě v rámci handicapu ORC na 12. místo a celkově až na 26. místo. Tady jsme poznali jachting i z té odvrácené strany. Jinak jsme si ale užili krásný jachting ve skvěle zorganizovaném závodě. Další česká posádka Tři sestry v tomto závodě obsadila výborné třetí místo celkově. 

Ověřili jsme si při těchto závodech , že při dobrých věrnostních podmínkách, jsme schopni závoditi s těmi nejlepšími. Další akci máme v srpnu, kdy v téměř stejném složení absolvujeme závod Palermo - Monte Carlo v délce cca 600 Nm. Jako skipper je přizván zkušený reprezentant Martin Trčka.

Zapsal: Zdenál Sünderhauf, Hebe Sailing Team