Český Yacht Klub
zal. 1893

         

50°04´N, 014°25´E
Změněno: 18.6.2019

Domů
Aktuality
Kontakt
Kalendář
Klubové akce
Okruhový jachting
Námořní jachting
Naše služby
Zprávy výboru
Fotogalerie
Historie klubu
Kruh přátel KHL
Nabídka
Dokumenty ke stažení
Užitečné odkazy
Archiv klubu
Pro členy

10.ročník JABUKA 2013
Tradiční chorvatská noční regata kolem skalnatého 96 metrů vysokého strmého skalnatého ostrůvku Jabuka na Jadranu, který vyvolává magnetické anomálie, láká i české námořní jachtaře. Na letošním, již desátém ročníku se sešlo 68 lodí, včetně Zdenálem pilně trénované posádky původem z HEBE III. Tentokrát se jim lepila smůla na paty. Na poslední chvíli museli odříct tři z osmičlenné nominované posádky. V den odjezdu posádku doplnili, ale ta sehraná posádka to již nebyla.

Polovinu posádky teď tvořili nováčci. Pro pečlivého Zdenála to byly nervy, ještě že je má ocelové. Konečnou sestavu tvořili: Zdeněk Sünderhauf. Jakub Havelka, David Kovařík, Petr Moucha, Martin Pekárek, Zdeněk Jakoubek, Jura Záchranář a Honza Mašek.

Po příjezdu do Kaštelu (Chorvatsko) nezbyla jim ani chvilka volna. Byla jim přidělena loď typu Salona 44. Hned po příjezdu do Kaštelu (Chorvatsko) bylo nutno očistit loď od korýšů, vyměnit kladky, stěžněm protáhnout nové výtahy. Bylo toho hodně, zato málo času. To všechno po únavné cestě autem z Prahy. Druhý den naše posádka vyrazila do Vodice, kam dorazili večer, a start regaty byl ve 21:00 h. Málo času na splnění všech povinností, zejména podání přihlášky, prohlídky lodi komisí, porady kapitánů, ale i to se povedlo. Start se zdařil.

Po obeplutí ostrůvku Jabuka je stihla bóra. Se spinakrem docílili rychlosti 9 až 11 uzlů. Následovala bouře, která si vyžádala kasání plachet. Dobrou prací kormidelníka Jakuba a všech členů posádky, naše, plující pod vlajkou Č.Y.K., stihla cíl na šestém místě. Protože se s přidělenou turistickou lodí umístili hned za závodními speciály, můžeme i šesté místo považovat za úspěch a blahopřát. Však také dobře zvládnutý závod vybudil Zdenálovu posádku, aby se hlásila do závodů příští sezóny. Jen s malou změnou připravy chtějí absolvovat s větším počtem členů posádky, aby je případný výpadek nezaskočil.

Očekáváme, že více nám o závodu povědí sami účastníci v sobotu 23.listopadu na posezení k ukončení letošní jachetní sezóny UŤALA v klubovně.

Spokojený skipper Rychlost až 11 knt na spinaker Spokojený pitman
Speciál Kapsch nás předjíždí až v cíli Tady bude práceRuda