Dokumenty ke stažení
Užitečné odkazy
Archiv klubu

Lanex Offshore Cup 2017
ČANY uspořádala na Baltu ve dnech 17.až 21.září závod okruhového typu pro lodní třídu NJ v oblasti plavby B. Ředitelem závodu byl Martin Blagoev (předseda ČANY a člen ČYK), hlavním rozhodčím byl Ing.Petr Sládeček. Startovalo sedm lodí. Vítězem byla loď CZE 5, vedená J.Altmanem (TJ Císařská louka). Stříbro si odnesla posádka lodě CZE 7, vedená A. Nedvědickým (ČYK) s posádkou, ve které z ČYK byli Robert David a Jakub Friedl. Na 5. místě byla CZE 3, v jejíž posádce byl jeden člen z ČYK – Jiří Čáp. Na 6. místě byla CZE 1, vedená Jakubem Havelkou (ČYK). V posádce mimo další byla Klára Zitová z ČYK. Před startem byla provedena technická prohlídka lodí. Do každé bylo nainstalováno sledovací zařízení, které umožňovalo sledovat pozice jednotlivých lodí on line. Tím se závod stává zajímavý i ostatním jachtařům, kteří nemají možnost se účastnit ani jako divák. Startovalo se poblíž přístavu Kühlungsborn, trasa vedla kolem ostrova Bornholm (Švédsko) a zpět do místa startu. I když okruhový, závod přinášel posádkám také řešení navigační. Střídavé počasí prověřilo kormidelníky, a posádkám poskytlo pěkné sportovní zážitky.