Český Yacht Klub
zal. 1893

         

50°04´N, 014°25´E
Změněno: 18.6.2019

Domů
Aktuality
Kontakt
Kalendář
Klubové akce
Okruhový jachting
Námořní jachting
Naše služby
Zprávy výboru
Fotogalerie
Historie klubu
Kruh přátel KHL
Nabídka
Dokumenty ke stažení
Užitečné odkazy
Archiv klubu
Pro členy


42. setkání námořních jachtařů v Libštátě

Arktické mrazy mohly ohrozit návštěvnost, nikoliv radost ze setkání přátel „stejné krevní skupiny“. Od pátku do soboty 11.února 2012 účastníci vyslechli a shlédli zpravodajství z regat, novinky z nádherné La GRACE i odvážné Berntovy s/y SAYONARA, která má již půlku dráhy kolem světa za sebou a na Novém Zélandu čistí podponorovou část trupu. Také nahlédnout do podpalubí Ondráčkovy s/y SINGA při satelitním spojení, moderovaném jeho manželkou, a potěšit se zprostředkovanou návštěvou Melanesie, Shetland, norských fjordů. Dozvěděli se o datové komunikaci na moři (Štádler) a invazi Čechů do Pacifiku (Piňos). Milým překvapením byla účast M. Račana s partnerkou, kteří si odskočili ze své lodi Sněhurka (S/Y SNOW WHITE), plující do Brazilie. V. Rudolf pověděl o své sedmé plavbě do vod Antarktidy.

Ani na letošním zdařilém setkání nechyběli členové Č.Y.K. V technickém zázemí vypomohl Jakub Havelka, o svém jachtařském životě a své lodi ŠTÍR promluvil Rozára – Josef Rössler, o Mistrovství ČR na Jadranu Zdenál Sünderhauf.

A od dneška se můžeme těšit na příští, 43.setkání s neméně zajímavými relacemi, protože české jachtaře můžete potkat na všech mořích.Rozára   -   Foto Renda Rozhovor s Petrem na sy Singa

Skype se nezdařil, ale fungovalo Iridium. Loď se nacházela na  40°24´ S 095°54´E za bouřlivého počasí. Rozhovor s Petrem komentovala Jarka Ondráčková a Jarda Bernt, techniku obsluhovali Z.Žižka, Jakub Havelka a Bernt jun. Mohutné AHOJ z libštátského sálu Petra jistě povzbudilo. Pokud chcete sledovat Petrovu plavbu kolem světa dál, otevřete si www.sailboat-singa.cz.

Ruda