Český Yacht Klub
zal. 1893

         

50°04´N, 014°25´E
Změněno: 18.6.2019

Domů
Aktuality
Kontakt
Kalendář
Klubové akce
Okruhový jachting
Námořní jachting
Naše služby
Zprávy výboru
Fotogalerie
Historie klubu
Kruh přátel KHL
Nabídka
Dokumenty ke stažení
Užitečné odkazy
Archiv klubu
Pro členy

Mistrovství ČR 2012 – námořní jachty
Deset lodí třídy First 45 obsadily „nadupané“ posádky, aby změřily své síly 24. až 29.září. Dvě byly slovenské a jedna polská, mezi českými několik obávaných. To nezastrašilo osvědčenou posádku S-Comp Zdeňka Sünderhaufa, vytrénovanou na s/y HEBE (ČYK). Na HEBE skončili, protože pro závody Tall Ships Races již překročili věkovou hranici, stanovenou organizátory. Ještě týden před závodem nelenili a pilně trénovali. Jen vada v přiděleném materiálu, utržený šot kosatky je připravil o první místo. I tak svým druhým místem ukázali, že jsou stále zdatní.
První místo obsadila posádka YC Neratovice, druhé ČYK, třetí polská posádka Michala Kozlocuka (starý známý, který se objevoval v posádce s/y HEBE na Tall Ships regatách), následovali JK Česká Lípa, MELGES, RODOP, ČWA, SC TESTUDO. Závodní pole uzavíraly dvě slovenské posádky.
Je radostné, že posádce S–Comp můžeme popřát k letošnímu výsledku, i když jim, ne jejich vinou, titul Mistra unikl. Oslava se koná v pondělí 8.října v 18 h v ČYK.Rudolf Holý